Polonia Invicta

Fundacja Polonia Invicta

  • Polski
  • English
duma
Duma
Dumni z dokonań Polaków
czytajczytaj

Chcemy wam przypomnieć nie tylko o historii wielkiego zwycięstwa roku 1920, z którego My Polacy możemy być dumni - ale przede wszystkim wskazać na o jego wielowymiarowe, pozytywne skutki dla Polski i Europy oraz nieprzemijające wartości formacyjne dla każdego człowieka dobrej woli. Nasza Fundacja wspomaga budowę Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920, które powstanie na polach starcia w Ossowie pod Warszawą - bój ten miał miejsce w dniu 14 sierpnia 1920. Starcie to było jednym z elementów kluczowych dla utrzymania obrony Warszawy w roku 1920. Muzeum to opowie o tym triumfie m.in. poprzez historie poszczególnych ludzi tworzących ten sukces. Z ich dokonań, nie tylko w Bitwie Warszawskiej, możemy być dumni.

duma
Wspólnota
Połączeni wymiarem zwycięstwa 1920
czytajczytaj

Następstwa zwycięstwa w Wojnie 1920 roku nie da się zredukować tylko do wymiaru militarnego. To tysiące indywidualnych doświadczeń, które splatają się we wspólnotę losów. Historia tego sukcesu uczy, iż nie był by on możliwy bez wspólnego wysiłku podjętego w oparciu o różnorodność jego współtwórców. Osiągnięcie to pokazuje, iż nawet poróżnieni na co dzień przeciwnicy, mogą współpracować dla dobra ogółu. Hołdując wartościom wyższym potrafimy przełamać podziały miedzy ludźmi - gdyż na podziałach nie da się czegokolwiek zbudować.

duma
Tożsamość
Uformowani przez wartości
czytajczytaj

Wolność Godność Niepodległość Tolerancja Wiara Przyjaźń Pracowitość Miłość Nadzieja Honor Słowność Uczciwość Pokora Rozwaga Męstwo Umiarkowanie Rozsądek Prawda Wiedza Patriotyzm Solidarność Odpowiedzialność Sprawiedliwość